Kolejna legenda rocka zagra w Mrągowie

2019-11-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-19 19:12:07)
Muzyka 23 listopada 2019
Kolejna legenda rocka zagra w Mrągowie

W przyszłym roku Kobranocka będzie obchodzić swoje 35-lecie

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Miesiąc po koncercie Róż Europy mrągowski klub Ceglana powita kolejną legendę polskiego rocka. Tym razem będzie to zespół Kobranocka. Toruński band zagra w „stolicy country” 23 listopada. Usłyszymy ich największe przeboje.

Kobranocka zasłynęła kilkoma, nawet kilkunastoma wielkimi przebojami, z których najważniejsze – także w historii polskiego rocka – to „Kocham cie jak Irlandię”, „Hipisówka” i „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”.

Zespół powstał w 1985 roku, funkcjonując początkowo pod nazwą Latający Pisuar. Stały uczestnik festiwalu w Jarocinie, wykonuje muzykę mocno osadzoną w punk rocku, a cechą charakterystyczną Kobranocki zawsze były teksty zabarwione abstrakcyjną metaforyką. Ich autorem był zwykle Andrzej Michorzewski – psychiatra z zawodu.

W latach 1987-2010 grupa nagrała osiem studyjnych płyt, ma na koncie również DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock z 2007 roku. W 2018 roku weszła ponownie do studia, by zrealizować materiał na nowy album „My i oni”. Lider Kobranocki – Andrzej „Kobra” Kraiński – powiedział, że powodem nagrania nowej płyty jest „nadmiar pomysłów w głowach, chęć ich zrealizowania, osiem lat minionych od płyty poprzedniej, no i przerażająca sytuacja w naszym pięknym kraju”.

Warto też zwrócić uwagę na ciekawy support, który zaprezentuje się przed toruńskimi muzykami. Będzie nim Rock & Roni ze Szczytna. Grupa powstała w 2017 roku z inicjatywy muzyków udzielających się na lokalnej scenie muzycznej. Repertuar zespołu oparty jest o utwory autorskie, jednak na koncertach można usłyszeć też covery.
Wokalistą Rock & Roni jest Oscar Jensen, finalista ostatniej edycji telewizyjnego show „All Together Now”. Kapela miała okazję już dzielić scenę z takimi artystami, jak m.in.: Harlem czy Patrycja Markowska.

Koncert odbędzie się 23 listopada o godz. 20.00 w mrągowskim klubie "Ceglana".Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB