Ekologiczny bunt mas

2019-11-27 15:01:55 (ost. akt: 2019-11-27 15:03:16)
Kultura 29 listopada 2019
Ekologiczny bunt mas

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza 29 listopada na spotkani w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena, przy ul. Okopowej. Pretekstem do tego spotkania będzie rozmowa o książce „O jeden las za daleko. Demokracja, kapitalizm i nieposłuszeństwo ekologiczne w Polsce (red.: J.B. Bednarek, D. Gostyński, P.Czapliński, 2019).

Jak mówił Przemysław Czapliński, książka zrodziła się z gniewu, z poczucia, że władza posunęła się "o jeden las za daleko". Inspirowana jest sporem o wycinkę Puszczy Białowieskiej.

Przemysław Czapliński to jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich krytyków literackich, profesor zwyczajny, historyk literatury XX i XXI wieku, laureat Nagrody im. Kościelskich i Nagrody im. Kazimierza Wyki. Autor ponad dziesięciu książek. Diana Lelonek — artystka wizualna, autorka prac z pogranicza fotografii, instalacji i bioartu, ekoaktywistka. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne 2019, oraz konkursów międzynarodowych.

Joanna B. Bednarek zaś to krytyczka literacka, współkuratorka projektu „Wspólny świat” i cyklu debat „Prognozowanie teraźniejszości”.

Dyskusję poprowadzi Zuzanna Kowalczyk. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB