Premiera filmu „Wszystko dla mojej matki”

2019-12-02 16:50:00 (ost. akt: 2019-12-10 12:14:56)
Film Kino Helios, Olsztyn 11 grudnia 2019 18:00
 Artur Steranko

W jednej z ról zobaczymy Artura Steranko

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

„Wszystko dla mojej matki” to debiutu fabularny Małgorzaty Imielskiej. Prapremierę filmu zaplanowano na 11 grudnia, godz. 18.00 w olsztyńskim kinie Helios z udziałem aktorów i twórców filmu.

Obraz już został uhonorowany trzema nagrodami. Jury 44. FPFF w Gdyni przyznało nagrodę odtwórczyni jednej z głównych ról — Zofii Domalik za profesjonalny debiut aktorski. Z kolei na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym w Plebiscycie Widzów na Najlepszy Film spośród 180 filmów z 63 krajów publiczność wybrała "Wszystko dla mojej matki". Małgorzata Imielska zaś została laureatką wyróżnienia za debiut na tym festiwalu.

Wkrótce film będzie się ubiegał o nagrody w konkursie Cottbus Film Festival i Tallin Black Nights Festival.

Małgorzata Imielska to autorka wielu znakomitych dokumentów, we „Wszystko dla mojej matki” dotyka ważnych spraw życiowych. Historia piętnastoletniej Oli jest opowieścią o dziewczynach z poprawczaka, o agresji i gwałcie w życiu codziennym. Ale mówi też o potrzebie bliskości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Puentą zaś jest przesłanie, że powinniśmy przeciwstawiać się społecznie funkcjonującym stereotypom. To kino pełne prawdy ze znakomitymi rolami aktorskimi, zwłaszcza Zofii Domalik i Marii Sobocińskiej. W filmie zagrali też aktorzy olsztyńscy: Artur Steranko, Grzegorz Gromek i Marzena Bergmann. Autorem zdjęć jest olsztynianin Tomasz Naumiuk, operator i reżyser. Pracował m.in. z Agnieszką Holland przy filmie „Obywatel Jones”.

Część zdjęć kręcono na Warmii i Mazurach m.in. we wsi Purda, nad Serwentem i w Jezioranach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB