Koncert (przed)noworoczny MOK: Voo Voo Przekrojowo / Król

2019-12-02 18:18:17 (ost. akt: 2019-12-02 18:20:43)
Muzyka 28 grudnia 2019
Koncert (przed)noworoczny MOK: Voo Voo Przekrojowo / Król

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny koncert (przed)noworoczny Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Tym razem na dziedzińcu olsztyńskiego zamku zagra dla was prawdziwa legenda polskiej muzyki gitarowej: Voo Voo! Gościem specjalnym gwiazdy wieczoru będzie Błażej Król!

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej. W swojej muzyce ze świetnym skutkiem łączą rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, a jej założycielem był Wojciech Waglewski – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów oraz oczywiście gitarzysta i wokalista. Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć sam zespół często przekraczał rockowe granice.

Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie. Muzycy Voo Voo lubią zapraszać na swoje płyty gości. Śpiewali i grali z nimi m.in. Kasia Nosowska, Urszula Dudziak czy Anna Maria Jopek. Zespół niedawno obchodził 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów.

Błażej Król to pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego jeden z najoryginalniejszych twórców polskiego nieoczywistego popu. Współtworzył i współtworzy: UL/KR, Lauda, Kobieta z wydm. Od 2014 działa także na własną rękę, jako Król, próbując przełożyć podziemną wrażliwość na radiowy język, doszukując się przy tym prostoty i nośności w wielowarstwowej liryczności. Król ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in. do Paszportów Polityki, Fryderyka. Za płytę ,,Przewijanie na podglądzie” z 2018 roku otrzymał nagrodę ,,Mateusza Trójki”.

Najnowszy album Króla ,,Nieumiarkowania” ukazał się 13 września 2019. Album stanowi kolejną próbę skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejną – i najbardziej udaną. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, która raz za razem uderza w tony kontemplacji, a jednocześnie szuka oddechu wśród parkietowych pląsów. Jeśli poprzednie wydawnictwa Króla miały poetyckie oraz marzycielskie niedopowiedzenia, tak "Nieumiarkowania" mogą wręcz porazić swoją intensywnością oraz naturalnością.

Na koncert zapraszamy w sobotę 28 grudnia. Początek o 19:00 na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.

Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) bez problemu można kupić na http://bilety.mok.olsztyn.pl/ oraz w stacjonarnych punktach MOK.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2840273 | 212.7.*.* 27 gru 2019 20:32

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz