Potańcówka z Old Metropolitan Band

2020-01-28 19:13:27 (ost. akt: 2020-01-28 19:15:04)
Inne 14 lutego 2020
Potańcówka z Old Metropolitan Band

Potańcówka z Old Metropolitan Band

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Kochać, jak to łatwo powiedzieć…, czyli potańcówka w retro walentynki z legendarną krakowską formacją dixielandową i charyzmatyczną wokalistką Elą Kulpą! Zapraszamy 14 lutego o godz. 19:00 – 21:00 do Spichlerza (ul. Piastowska 13), wstęp wolny.

Niekonwencjonalny zespół jazzowy, który od czasu powstania w 1968 roku do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, nie tylko w Polsce ale także poza granicami kraju.

Na początku lat siedemdziesiątych był laureatem większości konkursów jazzowych w Europie i szybko awansował do grona najbardziej ulubionych formacji prezentujących stary, dobry jazz. Do dziś pozostaje grupą, na koncerty której, przychodzi chętnie kilka pokoleń słuchaczy, nie tylko fanów jazzu. Muzyczne podróże po całym świecie, czarne płyty (nagrywane w Niemczech i w Polsce), płyty CD (w tym złota za album „ Jambalaya” ), udział w filmach fabularnych, audycjach telewizyjnych , festiwalach jazzowych - to dorobek OMB w ciągu czterdziestu ośmiu lat jego dotychczasowej działalności od Moskwy przez Europę po Hawanę...

Dzięki eksperymentom z innymi gatunkami muzyki zespół wypracował sobie unikatowy, oryginalny styl pozwalający wyróżniać go wśród innych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB