A jednak zmieniło się wszystko

2020-01-30 13:24:04 (ost. akt: 2020-01-30 13:24:51)
Kultura 6 lutego 2020
Wystawa Wojtka Dzieszkiewicza

Wystawa Wojtka Dzieszkiewicza

Autor zdjęcia: mat. Galeria BWA

Zapraszamy na wernisaż wystawy „A jednak zmieniło się wszystko” autorstwa Wojtka Dzieszkiewicza, który odbędzie 6 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki BWA (al. Piłsudskiego 38).

Wystawa jest pokłosiem stypendium artystycznego prezydenta Olsztyna oraz „obietnicy” danej córce tuż po jej narodzeniu. Tytuł „A jednak zmieniło się wszystko” jest wielokrotnym nawiązaniem do przeszłości artysty. Zarówno w sferze twórczej, jak i w życiu prywatnym. Narodziny córki Antoniny przewartościowały całe życie Dzieszkiewicza.

Dotychczas niespotykane w jego obrazach motywy ludzkie w tym projekcie wiodą prym. Można śmiało powiedzieć, że są jedynym motywem spajającym cały koncept. Autor kojarzony głównie z grafiką w technikach metalowych (wklęsłodruk), tym razem sięga do linorytu barwnego. Obrazy w formacje 120x80 cm przedstawiają głównie córkę artysty — wybrane kadry z jej dotychczasowego 3-letniego życia. W interpretacji rodzica-artysty nabierają innego wymiaru i kształtu. Zobrazowane, pokazane w subiektywny sposób przedstawiają stany jej nastrojów, sytuacje i momenty z życia człowieka rozpoczynającego swoją życiową drogę — dylematy, emocje, relacje. Artysta w ten sposób chce przypomnieć odbiorcom czas wychowywania potomstwa, w którym sami niegdyś się znajdowali. Momenty i chwile, jakie zapisały się tylko w nich, ponieważ to oni niejednokrotnie byli jedynymi świadkami wydarzeń, jakie miały miejsce w życiu ich samych oraz ich największej wartości — dziecka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB