Kolejne legendy punk rocka w Mrągowie

2020-02-05 22:00:00 (ost. akt: 2020-02-05 18:36:07)
Muzyka 8 lutego 2020
Kolejne legendy punk rocka w Mrągowie

Farben Lehre już po raz drugi pojawi się w "Ceglanej"

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Jeszcze nie opadł kurz po styczniowym koncercie kultowej Moskwy, a w "Ceglanej" szykuje się kolejna okazja do niezłego pogo. Na scenę klubu powraca inna legenda - Farben Lehre. I to nie w byle jakim towarzystwie The Analogs i De Łindows.

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 13 płyt studyjnych.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE jest pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku - po kilka latach przerwy - ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. Wyjątkowo, przez cały 2020 rok, na swoich koncertach muzycy będą w dużym stopniu odnosili się do materiału z jednego z najważniejszych swoich albumów, zatytułowanego "Farbenheit", który ukazał się dokładnie 15 temu, w 2005 roku... Oczywiście w setliście znajdą się również wybrane utwory z pozostałych płyt FARBEN LEHRE, zatem szykuje się prawdziwie energetyczny muzyczny koktajl koncertowy.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Achtung 2012", "Ali-Baba", "Anioły i demony", "Dobranoc", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Kolory", "Ludzie we mgle", "Matura" , "Nierealne ogniska", "Pogodna", "Rozkołysanka", "Spodnie z GS-u", "Stacja Wolność" czy "Terrorystan".

Płockim punk rockowcom będzie towarzyszył młodszy, bo 25 - letni The Analogs. - Zespół powstał w 1995 roku i gra punk rocka, nagrywa płyty, gra koncerty i nie zamierza tego zmieniać - piszą krótko na swoim facebooku szczecińscy muzycy. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Kapela niejednokrotnie podkreślał swój antyfaszyzm m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach "Muzyka Przeciwko Rasizmowi" i "Class pride world wide vol.2". Na koncie ma kilkanaście płyt. W 2018 roku ukazał się ostatni album "Wilk". Do sztandarowych utworów grupy należą m.in. "Dzieciaki atakujące policję", "Pieśń Aniołów", czy cover The Clash "Strzelby z Brixton".

"Otwieraczem" mrągowskiego koncertu będzie katowicki De Łindows, który w tym roku osiąga pełnoletność, czyli świętuje 18 - tkę. Okazji do zabawy i świętowania nie zabraknie 8 lutego o godz. 19.00 w mrągowskim klubie "Ceglana".
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB