Zrób sobie teatr!

2020-05-05 18:19:09 (ost. akt: 2020-05-05 18:20:20)
Kultura 5 maja 2020 - 31 maja 2020
Zrób sobie teatr!

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Kolejna wirtualna propozycja Olsztyńskiego Teatru Lalek. Tym razem pracownicy instytucji pokazują, w jaki sposób samemu przygotować spektakl.

Wyjątkowe czasy wymagają niezwykłej kreatywności. Takie założenie przyświeca też nowemu cyklowi, jaki proponuje najmłodszym odbiorcom OTL.

Sercem teatru lalek bez wątpienia są miejsca, w których powstają właśnie lalki, a także kostiumy i dekoracje. Teraz każdy młody widz może stać się wyjątkowym twórcą i samemu stworzyć własną scenę. Pomogą w tym fachowcy z OTL, który stworzyli "Pracownię Małego Widza".

- Poznacie wskazówki, jak krok po kroku zrobić swoje przedstawienia w domu - zachęcają pracownicy teatru. - Subskrybujcie nasz kanał na YouTube, będziecie na bieżąco. Nauczycieli i pedagogów, wszystkie kreatywne osoby zachęcamy do korzystania z filmów np. podczas zajęć online.

W pracowni można dowiedzieć się, jak w prosty sposób zrobić scenę, stworzyć nieskomplikowaną lalkę, kota, zająca, czy żabę.


Warto podzielić się zdjęciami wykonanych przez siebie postaci. Fotografie można przesyłać na profil fejsbukowy Olsztyńskiego Teatru Lalek (dodatkowo oznaczające je hasztagiem #maływidz) albo e-mailem pod adres kierownik.literacki@teatrlalek.olsztyn.pl.

To kolejne działanie on-line zaproponowane przez Olszyński Teatr Lalek. Wcześniej - przez cały kwiecień - instytucja przypominała archiwalne nagrania spektakli. Z wirtualnej sceny mogli korzystać najmłodsi widzowie, ale nie zabrakło także propozycji skierowanych do młodzieży i dorosłych.

Niewykluczone, że wkrótce pojawią się następne działania OTL. Przedstawiciele olsztyńskiej sceny ubiegają się o wsparcie w ministerialnym konkursie "Kultura w sieci". Trwa ocena złożonych wniosków i - jeśli propozycje naszego teatru zostaną zauważone - instytucja przystąpi do realizacji najnowszych pomysłów. Na wyniki będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Mimo że nabór skończył się jeszcze w kwietniu, to rekordowa liczba wniosków - ponad sześć tys. - sprawiła, że procedura jeszcze trwa. Na dotacje zaplanowano 80 mln złotych.

UM Olsztyna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB