Tradycją jest, że początek czerwca to czas, kiedy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie prym wiedzie bajka. Tym razem jednak, żeby dobrze świętować Dni Literatury Dziecięcej, bajkę trzeba zaprosić do swojego domu.
Ponieważ pandemia pokrzyżowała wiele planów, także i Dni Literatury Dziecięcej upływają w jej cieniu.
– W tym roku wyjątkowo chcielibyśmy, abyście zaprosili bajkę do swojego domu. Oswoili to, co nieznane, wyszeptali, wyśpiewali lub po prostu przeczytali w gronie najbliższych, aby później porozmawiać dlaczego, po co i jak… Zachęcamy również do wspólnego świętowania razem z bibliotekarzami, którzy przygotowali przeróżne atrakcje i animacje dla dzieci – przekonują bibliotekarze z MBP w Olsztynie.
– Podczas Dni Literatury Dziecięcej chcemy docenić książkę, która często odgrywa rolę przewodnika po świecie przeżyć i wartości, jest również pierwszym utworem wypełniającym przestrzeń literacką w życiu dziecka. Dlatego w bibliotecznych obchodach nie może zabraknąć książki – tłumaczą przedstawiciele MBP. I dodają: –Zachęcamy do wysłuchania słuchowiska oraz obejrzenia filmów prosto z bibliotecznych filii. Cieszymy się również, że do świętowania dołączyły również pisarki związane z regionem – Agata Grzegorczyk-Wosiek oraz Beata Sarnowska - aranżując czytanki własnych tekstów. To nie koniec atrakcji. Chcielibyśmy również zaprosić was do zabawy, która będzie polegała na poszukiwaniu ukrytych książek na terenie Olsztyna.
– Zazwyczaj sale Multicentrum pełne są czytelników, którzy gremialnie uczestniczą w warsztatach. Choć wciąż nie możemy spotkać się w bibliotece, pracownicy Multicentrum znaleźli sposób, aby pozostać z wami w kontakcie – przygotowali muzyczną niespodziankę. Jest to piosenka o pewnym chorym kotku do słów wiersza Stanisława Jachowicza. Przy okazji możecie nauczyć się jak narysować kota – zdradzają bibliotekarze, którzy zachęcają, by kolejnych atrakcji szukać także na stronach internetowych MBP.
Źródło: MBP w Olsztynie, red.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.
Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.
Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.
Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.
Letnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez