Kultura wraca do publicznej przestrzeni. Sprawdź, co się będzie działo!

2020-06-29 15:09:59 (ost. akt: 2020-06-29 15:17:02)
Kultura 29 czerwca 2020 - 8 lipca 2020
Kultura wraca do publicznej przestrzeni. Sprawdź, co się będzie działo!

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Koniec spotkań on-line i gnieżdżenia się w Internecie! Kulturalne wydarzenia wracają do publicznych miejsc stolicy regionu.

"Miasto jest Wasze" - to tegoroczna propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. Cykl letnich wydarzeń, który musiał być zmodyfikowany do otaczającej nas codzienności, to nacisk głównie na promocję lokalnych i regionalnych artystów.

- Pandemiczna sytuacja jest doskonałą okazją, by dokonać prezentacji olsztyńskiej kultury i sztuki - przyznaje dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieniewicz.

W pierwszej dekadzie lipca nie zabraknie wystaw, koncertów, oryginalnych, warsztatowych spotkań.

Zobacz także: Olsztyńskie Lato Artystyczne rusza w lipcu. Mamy program! Olsztyńskie Lato Artystyczne rusza w lipcu. Mamy program! Olsztyn będzie tętnił życiem w wakacje. Zadba o to program Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Nie zabraknie gwiazd, chociaż hasłem przewodnim imprezy jest...
W środę (1 lipca, godz. 18:00) w pobliżu Zajezdni Trolejbusowej wernisaż wystawy prac Joanny Milewicz "Albo-Albo". Tego samego dnia o 20:00 na scenie staromiejskiej gratka dla wielbicieli bluesa. W cyklu "Ósemka bluesowa" wystąpi zespół Pokój Numer 3.

Natomiast już w czwartek (2 lipca) wielkie otwarcie wyjątkowego Ogrodu Rodziewiczówny.

- To organiczny azyl w samym centrum Olsztyna - wyjaśnia Patrycja Bałabańska z Miejskiego Ośrodka Kultury. - Przy aktywnym udziale mieszkańców tworzymy niepowtarzalny ogród społeczny. Wyjątkową przestrzeń artystyczno-ekologiczną i zielone oparcie dla oczu pokrytych wielkomiejskim kurzem. Na tyłach Spichlerza, przy ulicy Rodziewiczówny, powołujemy do życia kulturalno-rozrywkowe miejsce w odcieniach natury. Do wspólnego zazieleniania rzeczywistości zapraszamy wszystkich spragnionych twórczego spędzania czasu i budowania realnej wspólnoty! Przez cały lipiec i sierpień funkcjonujemy w rytmie cotygodniowych spotkań ogrodowych.

Wśród zaplanowanych wydarzeń jest też m.in. koncert zespołu Shannon. Muzycy znani z celtyckiego grania zaprezentują się olsztyńskiej publiczności w amfiteatrze w sobotę (4 lipca) o 20:00.

W kolejną środę (8 lipca, godz. 20:00) na scenę nad Łyna wrócą koncerty szantowe. Tego dnia zaprezentuje się Jack Sparrow Band. Natomiast w piątek (10 lipca) w amfiteatrze potężna dawka dobrego humoru - Kabaret Młodych Panów.

olsztyn.eu


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB