Kultura i sport w weekend

2020-07-10 13:29:55 (ost. akt: 2020-07-10 13:37:32)
Muzyka 10 lipca 2020 - 12 lipca 2020
Kultura i sport w weekend

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kolejny emocjonujący weekend przed nami. To przede wszystkim prezydenckie wybory, ale nie zabraknie też m.in. wydarzeń organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Bez wątpienia najważniejszym punktem weekendu będzie głosowanie w II turze wyborów Prezydenta RP. Lokale wyborcze w Olsztynie będą otwarte od 7:00 do 21:00. Aby odnaleźć ten, w którym można oddać głos, wystarczy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Olsztyna.W weekend warto jednak wyjść z domu nie tylko do lokalu wyborczego. Trwa bowiem cykl wydarzeń organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, którego hasło brzmi "Miasto jest Wasze".

W sobotę (11 lipca) dwie oferty. Pierwsza z nich to rocznicowa propozycja związana z plebiscytem na Warmii, Mazurach i Powiślu sprzed stu lat. W samo południe w zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały kolejne spotkanie "Eksponat miesiąca". To będzie doskonała okazja, by poznać lub przypomnieć sobie historię plebiscytu. Opowieści będzie towarzyszyć specjalna prezentacja na dużym ekranie oraz - oczywiście - niezwykłe, oryginalne pamiątki z tamtego okresu.

Zobacz także: Olsztyńskie Lato Artystyczne rusza w lipcu. Mamy program! Olsztyńskie Lato Artystyczne rusza w lipcu. Mamy program! Olsztyn będzie tętnił życiem w wakacje. Zadba o to program Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Nie zabraknie gwiazd, chociaż hasłem przewodnim imprezy jest...
]Sobotni wieczór (godz. 20:00, Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Okopowa) zapowiada się natomiast muzycznie. Zgodnie z ideą tegorocznego, artystycznego lata w Olsztynie, zaprezentują się twórcy z naszego miasta. Mimo że lokalni, to jednak ich sława dawno przekroczyła granice nie tylko stolicy Warmii i Mazur, regionu i kraju. Łydka Grubasa - bo o tym zespole mowa - promuje swój czwarty studyjny album. "Socjalibacja" to 11 kompozycji połączonych tematyką poświęconą współczesnym mediom społecznościowym. Czeka nas mnóstwo dobrej muzyki połączonej z subtelnym humorem. Wstęp kosztuje 20 złotych.

Niedziela (12 lipca) też zapowiada się muzycznie. Najpierw - o 18:00 na scenie w Parku Jakubowym - kolejny koncert z cyklu "Kultura w Parku!". Tym razem zaprezentują się Wojtek Gęsicki i Rafał Grząka. Będzie i lirycznie i humorystycznie i melodyjnie. Dwie godziny później (godz. 20:00, bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5) tradycyjna odsłona Olsztyńskich Koncertów Organowych. Tym razem będzie można posłuchać Pawła Hulisza i Andrzeja Szadejki.

Warto też pamiętać, że pierwszoligowy mecz rozegrają piłkarze Stomilu Olsztyn. Tym razem rywalem biało-niebieskich będzie Miedź Legnica, która walczy o awans do ekstraklasy. Początek pojedynku na stadionie przy al. Piłsudskiego w sobotę (11 lipca) o 17:40.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elwira #2946642 | 77.111.*.* 10 lip 2020 15:02

    Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)