Orientuj się, gdzie być. Imprezowy rozkład jazdy

2020-07-16 12:10:16 (ost. akt: 2020-07-16 13:14:32)
MuzykaKulturaInne 16 lipca 2020 - 31 lipca 2020
Orientuj się, gdzie być. Imprezowy rozkład jazdy

Autor zdjęcia: freepik

Koronawirus mocno ograniczył bogate zwykle lato artystyczne na Warmii i Mazurach. Może nie będzie hucznie, ale na pewno ciekawie. Zobaczcie, co się będzie działo w najbliższych dniach!

OLSZTYN


16 lipca — godz. 17, Park Centralny — otwarcie, Park Kontroli Dystansu.

17 lipca — godz. 20.00, Scena staromiejska.
Łukasz Staniszewski: Słoń, plenerowe przedstawienie teatralne. Monodram "Słoń" w wykonaniu Dariusza Siastacza na podstawie tekstu Łukasza Staniszewskiego. Monodram „Słoń” to spowiedź człowieka przebywającego w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny śmierci.

Zobacz także: Olsztyńskie Lato Artystyczne rusza w lipcu. Mamy program! Olsztyńskie Lato Artystyczne rusza w lipcu. Mamy program! Olsztyn będzie tętnił życiem w wakacje. Zadba o to program Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Nie zabraknie gwiazd, chociaż hasłem przewodnim imprezy jest...
18 lipca godz. 20:00, Amfiteatr.
Koncert KRÓLA, promujący jego ostatnią płytę "Nieumiarkowania". Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów "Nielot”, "Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016), "Przewijanie na podglądzie” (2018), a także ostatniego albumu "Nieumiarkowania” (2019). Za płytę "Przewijanie na Podglądzie" król został nagrodzony "Mateuszem Trójki" a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę "Nieumiarkowania” Król otrzymał Paszport Polityki. Bilety: 30 zł

17-19 lipca — Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie zaprasza na cykl koncertów wakacyjnych adresowany dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym — „Podróże z muzyką”. Koncerty realizowane będą w grupach do 50 osób na sali kameralnej Filharmonii. Czas trwania koncertu to 45 min. Podczas koncertów dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę wielu kultur. Koncerty połączone są z różnymi zadaniami i zabawami. Wystąpią muzycy związani z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej: Zofia Radwańska – prowadzący, Daria Falkiewicz – flet, Joanna Korczin – altówka, Agnieszka Połubińska – wiolonczela, start godz.11.


Fot. archiwum Filharmonii

17-23 lipca — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wystawę malarstwa „Pomarańczowe drzewko” Małgorzaty Kadelskiej. Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33.

31 lipca o godz. 18 w ramach akcji kulturalnej pt.: "Ogród Rodziewiczówny" w piątek 31 lipca w pobliżu Spichlerza MOK na olsztyńskiej starówce odbędzie się koncert autorskiej muzyki ilustracyjnej Mateusza Cwalińskiego, pt: "Żywioły Muzyki".
Wystąpi instrumentalne trio w składzie: Mateusz Cwaliński - akordeon, Wojciech Wartas - skrzypce,
Adam Cudak - instrumenty perkusyjne.

Mateusz Cwaliński
Mateusz Cwaliński zagra swoje autorskie kompozycje
Fot. Zbigniew Woźniak

MRĄGOWO


18 lipca — 5. Jubileuszowy Festiwal Operowy Belcanto, amfiteatr nad Czosem.

24-26 lipca — 39. Piknik Country & Folk, amfiteatr nad Czosem; wystąpią m.in. Kwiat Jabłoni, Babsztyl, Lonstar Band, IRA.

ELBLĄG


19 lipca — odbędzie się Śniadanie na trawie. Imprezy odbywają się na trawniku Galerii El w godz. 10-14 i są połączeniem sztuki wizualnej, muzyki i kulinariów. Na spotkaniach nie zabraknie interesujących gości i ciekawych rozmów.

IŁAWA


18 lipca — Legendy motoryzacji w Iławie; godz. 17, amfiteatr — koncert zespołu Blues Station.

25 lipca — godz.19, amfiteatr — koncert zespołów: Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni.

26 lipca — godz.19, amfiteatr — koncert Nicka Sinclaira.

EŁK


16-18 lipca — XIII edycja Mazurskich Zawodów Balonowych.

Z powodu ograniczeń sanitarnych nie odbędą się pokazowe starty balonów z Placu Jana Pawła II. Balony będzie można podziwiać podczas nalotów na miasto: 16 lipca - godz. 19-20.30, 17 lipca – godz. 6-8, godz.18.30-20, godz. 22 parada baloniarzy: Kilińskiego, Wojska Polskiego, Pułaskiego, 18 lipca – godz. 6-8, godz. 18.30-20.


Fot. Kamil Mróz

LIDZBARK WARMIŃSKI


W Lidzbarku Warmińskim powstała 11 lipca nowa galeria sztuki w Hotelu Krasicki. Pomysłodawczyniami utworzenia stałej ekspozycji w tym miejscu były — artystka malarka Kasia Kałdowski oraz Aleksandra Górecka-Ostrowska. Można podziwiać obrazy pochodzące z siedmiu pracowni naszego regionu: Agnieszki Markowicz, Heleny Michel, Kasi Kałdowski, Mariusza Kałdowskiego, Tadeusza Bałakiera i Very Kobylińskiej, czyli Art Studia Trail.

Jedna z pracowni to studio Very Kobylińskiej, wnuczki sławnego Szymona Kobylińskiego. Atelier artystki to Dziedzic Pruski Kierwiny — stary dwór oraz stadnina koni. Na jej obrazach pojawiają się między innymi konie. Inne studio malarskie należy do Tadeusza Bałakiera i znajduje się w Kłębowie.

Vera Kobylińska była szczęśliwa, gdy zobaczyła ile osób przyszło na jej wernisaż.
Vera Kobylińska pokazuje obrazy ze swojej pracowni
Fot. Andrzej Grabowski

el


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kala #2949131 | 5.173.*.* 16 lip 2020 19:44

    No dobra, a gdzie Ostróda?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jutrzenki blask #2949028 | 83.9.*.* 16 lip 2020 16:30

    Andriu być w Krakowie on być wielkim człowiekiem on być wielkim Polakiem on umieć mówić po Polsku.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz