Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

2020-08-31 13:03:34 (ost. akt: 2020-08-31 13:04:18)
Kultura 12 września 2020 - 13 września 2020
Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Pierwszy festiwal literatury podróżniczej dedykowany dzieciom i młodzieży! Och, to przecież jasne jak słońce! Książka jest witaminą i parostatkiem wyobraźni, czułym kompasem, najwierniejszym kumplem każdej wyprawy. Na co więc czekać?... Ruszamy! Przed nami przygoda i podróż, podczas której spotkamy ulubionych autorów i na pewno poznamy równie ciekawych. Przed nami TROPY: literacka wyprawa z marzycielami-podróżnikami!

12 -13 września (sobota-niedziela), Zajezdnia trolejbusowa / Park Centralny, ul. Knosały
Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

Na przygodę zaproszą wytrawni przewodnicy i tropiciele – uznani autorzy, ilustratorzy książek, praktycy-pasjonaci surwiwalu oraz rodzinnego podróżowania. W drugi weekend września w Parku Centralnym oraz Zajezdni trolejbusowej MOK będziemy gościć m.in.: Michała Rusinka, Natalię Uryniuk, Stanisława Łubieńskiego, Zosię Frankowską, Tomasza Samojlika.

Podczas festiwalowych spotkań dzieci nie będą jedynie biernymi widzami, swoją kreatywność będą odkrywać na różnorodnych warsztatach. Ponadto trakcie dwóch dni festiwalu na uczestników czekają spotkania, warsztaty, piknik podróżniczy z mobilną biblioteką i wielkie biwakowanie w parku, zakończone nocnym przywoływaniem najstarszych opowieści, mitów świata i mitów ziemi. We wrześniu wszystkie tropy prowadzą do Olsztyna na spotkanie z najlepszą polską literaturą podróżniczą dla dzieci  Zapraszamy!

Szczegółowy program TROPÓW dostępny: www.mok.olsztyn.pl

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl❗ Podczas wydarzeń festiwalowych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

https://www.facebook.com/events/295836495003631/


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB