Cleo gwiazdą Kiermasu Warmińskiego w Brąswałdzie

2020-09-02 10:51:56 (ost. akt: 2020-09-02 10:59:21)
W plenerze 6 września 2020
Cleo gwiazdą Kiermasu Warmińskiego w Brąswałdzie

Autor zdjęcia: Materiały UG Dywity

Tylko 900 pierwszych osób, które zarejestrują się na stronie internetowej Gok Dywity lub w dniu imprezy w Brąswałdzie, będzie mogło uczestniczyć w jubileuszowym 20. Kiermasu Warmińskim w dniu 6 września. Gwiazdą muzyczną będzie Cleo, z pokazem laserowym wystąpi Agnes Violin, zagra folkowa Mitra, będzie też część dożynkowa i ludowa z konkursami i obrzędami.

Kiermas Warmiński to żywa lekcja tradycji o naszej małej ojczyźnie, czyli Warmii. Tradycyjne Święto Plonu – od kilkunastu lat zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Od stuleci jest to uroczystość związana z odpustami i pielgrzymkami zwanymi tu łosierami (ofiarami), opisanymi przez tutejszego proboszcza Walentego Barczewskiego. Tegoroczny Kiermas Warmiński w Brąswałdzie będzie miał swoją jubileuszową 20. edycję i odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, czyli 6 września na malowniczej polanie nad Kanałem Łyny w Brąswałdzie.

– To jedyne duże wydarzenie gminne, które organizujemy w tym szczególnym i trudnym roku epidemii koronawirusa – mówi Daniel Zadworny, wójt Gminy Dywity. – Po pierwsze chcemy dać naszym mieszkańcom choć odrobinę radości i oddechu, po drugie impreza odbędzie się na rozległym terenie, co zminimalizuje ryzyko zarażenia się, a po trzecie Gminny Ośrodek Kultury pozyskał prawie 70 tys. zł dofinansowania na to wydarzenie z Narodowego Centrum Kultury.

Ze względu na obostrzenia i panującą sytuacje w wydarzeniu w Brąswałdzie będzie mogło wziąć udział tylko 900 pierwszych osób, które zarejestrują się poprzez formularz dostępny na stronie GOK:
http://www.gokdywity.eu/rejestracja lub jeśli zostaną wolne miejsca, to w dniu wydarzenia w punkcie rejestracyjnym w Brąswałdzie.

Na terenie XX Kiermasu Warmińskiego będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa takie, jak: obowiązkowa rejestracja, zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego. Nad przestrzeganiem zasad czuwać będą zarówno organizatorzy, jak i firma ochroniarska, policja oraz strażacy.

Tegoroczny Kiermas zakłada odtworzenie obrzędów i tradycji przedwojennego Kiermasu Warmińskiego, tworząc okazję do spotkania i zadumy nad dawnymi mieszkańcami tych ziem, a także do integracji różnorodnych kultur, które na teren gminy Dywity napłynęły po wojnie.

- W tygodniu przed Kiermasem odbędą się warsztaty: „Pieśni Maryjne”, „Wianki i Wianuszki” oraz „Wieniec Warmiński”, a podczas imprezy zaplanowano szereg konkursów: Turniej sołectw na wesoło, wieniec dożynkowy, super plon, strach na wróble oraz wianki i wianuszki – mówi Angelika Stawisińska, dyrektor Gok Dywity.

Karty zgłoszeń, regulaminy i szczegółowe informacje na temat konkursów i warsztatów znajdują się na stronie internetowej Gok Dywity.

Podobnie jak w ubiegłych latach Kiermas będzie podzielony na dwie części: obrzędowo-ludową oraz koncertową. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą o godz. 12:00 w kościele w Brąswałdzie, a potem zaplanowano przemarsz korowodu na miejsce imprezy. Na scenie pojawia się: Warnijsko Kapela, orkiestra dęta, Warmianki, będzie też spektakl „Wesele po warmińsku”. W części koncertowej zagra folkowa Mitra, z efektownym pokazem laserowym i znanymi przebojami zagranymi na skrzypcach elektrycznych pojawi się Agnes Violin, a na zakończenie Kiermasu z koncertem wystąpi znana i lubiana Cleo, której przeboje obejrzały dziesiątki milionów osób.

Organizatorami Kiermasu są: Gok Dywity i Gmina Dywity, a partnerami Powiat Olsztyński i Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.
Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brus Lee #3031860 | 5.173.*.* 31 gru 2020 21:29

  Czy pani kobra nocna nie powinna być ze mną

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janusz #2968865 | 31.60.*.* 7 wrz 2020 12:58

  Co to jest,,Kiermas,,? I co tojestto cleo?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nc #2967770 | 79.190.*.* 4 wrz 2020 08:43

  NAWET JAK BY MI DOPŁACALI TO JA JEJ NIE TRAWIE SZKODA GMINNEJ KASY

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Janosik #2967241 | 88.156.*.* 2 wrz 2020 13:36

  Ciężko będzie 900 osób a teren ogólno dostępny, będzie się działo.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. No ładna, ładna #2967220 | 46.166.*.* 2 wrz 2020 12:43

  nie powiem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)