Sonikalia - Festiwal Dźwięku dla Dzieci

2020-09-18 13:18:38 (ost. akt: 2020-09-24 12:05:32)
Muzyka 1 października 2020 - 4 września 2020
 Sonikalia - Festiwal Dźwięku dla Dzieci

Autor zdjęcia: Sonikalia

Cztery dni warsztatów, spektakli i koncertów interaktywnych dla najmłodszych podczas festiwal sztuki dźwięku „Sonikalia”.

Sonikalia” to festiwal muzyczny nastawiony na rozbudzenie ciekawości dźwięków u dzieci. Dlatego większość z wydarzeń festiwalu opiera się na interaktywności. W programie przygotowano wiele aktywności, które zapewniają zaangażowanie dzieci we wszystkie artystyczne działania. Wśród nich: warsztaty, koncerty, improwizacje, interaktywne instalacje i interaktywne wykłady, performense oraz spektakle.

Na uczestników przygotowano wiele atrakcji, chociażby koncert interaktywny „ Śpiewomat. Maszyna do śpiewania”. Organizatorzy festiwalu tworząc żywą „szafę grającą” chcą przełamać schematy i bariery wytworzone na linii artysta – odbiorca. Planują zrobić coś nietypowego dla koncertów na żywo, czyli pozwolić słuchaczom na wybór piosenek, które zaśpiewa artysta. Śpiewomat będzie zachęcał dzieci do zabawy słowami: ”Chcesz, abym zaśpiewała, cokolwiek wymyślisz? Napisz, narysuj. I włóż do śpiewającej szafy”. W jego rolę wcieli się solistka w przebraniu stylizowanym na szafę grającą.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Festiwal potrwa od 1 do 4 października.

Więcej na: sonikalia.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB