FILMOWY SPICHLERZ: SAFARI

2020-10-13 13:20:11 (ost. akt: 2020-10-13 13:31:11)
Film 15 października 2020
FILMOWY SPICHLERZ: SAFARI

Autor zdjęcia: MOK

Już w najbliższy czwartek (15 października) odbędzie się seans w ramach cyklu Filmowy Spichlerz. Na ekranie film „Safari” z 2016, w reżyserii Ulricha Seidla.

Ulrich Seidl zabiera nas na krwawą i zmuszającą do refleksji wycieczkę do Afryki. Bohaterami „Safari” są austriaccy myśliwi, którzy korzystają z afrykańskich uroków. Zderzenie „cywilizacji” i „dzikości” jest w ujęciu Seidla przewrotne, bo cywilizacja naznaczona jest bezmyślnością, okrucieństwem i brakiem szacunku do przyrody, która traktowana jest w kategoriach trofeum do zdobycia. „Nie mówię zabić, tylko położyć. To brzmi ładniej” – wyjaśnia jedna z polujących kobiet. Pokazując bezlitosne prawa polowania, Seidl mówi o czymś znacznie więcej – o rasizmie, klasizmie i fascynacji przemocą.

Po filmie odbędzie się  dyskusja z udziałem Aleksandry Kozuń z Inicjatywy Dzikie Karpaty i  Warmińskiego Ruch Antyłowiecki oraz Natalii Twerd z Animal Rebellion Polska. Spróbujemy refleksje Seidla przenieść na polski grunt. Bo nie łudźmy się – nie jest prawdą, że „takie rzeczy” dzieją się wyłącznie gdzieś bardzo daleko i zupełnie nas nie dotyczą.

Miejsce spotkania: Sala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Okopowa
Wstęp wolny

Źródło: MOK

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2988577 | 212.102.*.* 20 paź 2020 09:20

    Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast otrzymaj odpowiedź Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej pod adresem: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/f inancial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz