„Magia w fizyce - rzecz o kwantach” wykład w Olsztyńskim Planetarium

2020-10-13 14:33:52 (ost. akt: 2020-10-13 14:45:31)
Inne 23 października 2020
„Magia w fizyce - rzecz o kwantach” wykład w Olsztyńskim Planetarium

Autor zdjęcia: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

W ramach cyklu Wieczory z Uranią 23 października dr hab. Leszek Błaszkiewicz z Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego UWM opowie o magii w fizyce.

Pod koniec 19 wieku fizyka wyglądała jak nauka kompletna, gdzie pozostało jedynie poprawiać, dokładność i uściślać poznane już prawa. Jednakże pewne eksperymenty nie do końca pasowały do istniejącego stanu wiedzy. Wyjaśnienie było możliwe tylko wtedy, gdy zastosowano zupełnie nowe metody i inne podejście do tematu. Tak właśnie powstało pojęcie kwantu, na którym wyrosła mechanika kwantowa. I wyjaśnienie jednych zjawisk otworzyło skrzynię fantastycznych idei tak niezwykłych, że nawet po 100 latach trudnych do ogarnięcia wyobraźnią. Najznakomitsze jest jednak to, że te idee wyglądające niczym magia, to prawa na jakich opiera się działanie naszego świata.

Spotkanie odbędzie się 23 października, o godz. 18:00, do Sali Projekcyjnej Olsztyńskiego Planetarium

Źródło: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2988576 | 212.102.*.* 20 paź 2020 09:19

    Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast otrzymaj odpowiedź Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej pod adresem: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/f inancial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz