Nowa odsłona Festiwalu Naukowego E(x)plory w Olsztynie

2020-10-26 22:33:41 (ost. akt: 2020-10-26 22:33:39)
Nowa odsłona Festiwalu Naukowego E(x)plory w Olsztynie

Warsztat dla domowych konstruktorów, pokaz o gazach kriogenicznych czy fotografia okiem inżyniera. 30 października odbędzie się Festiwal Naukowy E(x)plory w Olsztynie. W tym roku w całości online. To znakomita propozycja na lekcje z domu, pracę domową online bądź ciekawe zajęcia do wspólnego obejrzenia w klasie! W programie wydarzenia są także prezentacje projektów badawczych biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory. Organizatorzy zapraszają uczniów i pasjonatów nauki w każdym wieku. Udział jest bezpłatny.

To pierwszy Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Olsztynie. W trosce o bezpieczeństwo i komfort uczestników wydarzeń E(x)plory, organizatorzy z Fundacji Zaawansowanych Technologii zdecydowali się na przeniesienie tegorocznych wydarzeń do Internetu. Regionalny etap Konkursu Naukowego E(x)plory oraz Festiwal Naukowy E(x)plory, promujący naukę wśród młodzieży, będzie można w całości obejrzeć w sieci! Obok wykładów i pokazów naukowych, internauci zobaczą prezentacje projektów konkursowych młodych naukowców, biorących udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory. Podobne wydarzenia odbyły się już w Podzamczu, Łodzi, Wrocławiu i Bydgoszczy. Ich celem było wyłonienie najlepszych projektów, które przejdą do krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory - Gdynia E(x)plory Week - gdzie będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Olsztynie będzie można obejrzeć na żywo już 30 października na http://bit.ly/explory2020. W programie transmisji live m.in. dyskusje z udziałem laureatów E(x)plory i ekspertów ze świata nauki.

„Z dumą zostaliśmy Partnerem Wspierającym Program E(x)plory. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w naturalny sposób patronuje inicjatywie, która rozwija naukowe pasje i zainteresowania wśród młodych ludzi, dając im szansę na realizację innowacyjnych projektów, spotkanie z ekspertami, zaprezentowanie swoich pomysłów i osiągnięć oraz nawiązanie relacji z przedsiębiorstwami technologicznymi. Liczę na to, że wśród uczestników Festiwalu jest wielu, którzy odkryją w sobie #genWarmiiiMazur i zechcą związać swoją przyszłość z naszym regionem.” – mówi Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Główne atrakcje Festiwalu Naukowego E(x)plory

Tegoroczny Festiwal Naukowy E(x)plory to znakomita propozycja na lekcje z domu, pracę domową online bądź ciekawe zajęcia do wspólnego obejrzenia w klasie. Jest on skierowany zarówno do młodzieży szkolnej w wieku od 13 do 19 lat, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku.

Program wydarzenia podzielony został na trzy bloki:
- pakiet wykładów, warsztatów i pokazów naukowych do przeprowadzenia w dowolnym czasie między 30.10 a 6.11 (obowiązują zapisy)
- wykłady, dyskusje i rozmowy na żywo (dostępne bez zapisów)
- prezentacja młodych naukowców i projektów badawczych

Na co warto zwrócić uwagę w tym roku? Polska Akademia Nauk przygotowała pokaz wyjaśniający, jak ważne jest światło słoneczne w świecie zwierząt wolnożyjących, a mgr inż. Adam Zahler odkryje techniczne parametry fotografii i opowie czym dla inżyniera jest idealne zdjęcie. Ponadto odbędzie się pokaz naukowy o gazach kriogenicznych oraz w warsztat z robotyki, podczas którego uczestnicy stworzą hydrauliczne ramię robota z kartonów i strzykawek. Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy największego bloga popularnonaukowego w Polsce Crazy Nauka poprowadzą wykład o szuszy w Polsce, skąd się bierze i jak oszczędzać wodę.

Młodzi naukowcy i ich projekty

W tym roku w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory w Olsztynie weźmie udział 19 projektów. Wśród nich są m.in. „Nić bioniczna-giętkie urządzenie endoskopowe” autorstwa licealisty Mike’a Rayan’a czy „Noise Indicator - sygnalizator hałasu”, który opracowały Zuzanna Seklecka i Maja Ostrowska. Tegoroczne projekty skupione są także wokół rozwiązywania problemów ekologicznych. Zuzanna Zawrotny wymyśliła „E-Konewkę”, czyli niezależny energetycznie, ekologiczny, elektroniczny system wspomagania wegetacji roślin, a Kacper Pijacki i Dawid Dirbach tworzą inteligentny kompostownik.

Całe wydarzenie będze można śledzić na żywo na stronie http://bit.ly/explory2020, profilu Facebook Explory oraz kanale Youtube Explory. Pełny program Festiwalu, opisy projektów badawczych i videowizytówki młodych naukowców biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory znajdują się na http://bit.ly/explory2020.

--
Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Od tego czasu z sukcesem wspiera przedsiębiorczość, komercjalizację najnowszych technologii oraz popularyzuje naukę w Polsce i na świecie. Dla młodzieży zainteresowanej badaniami naukowymi zainicjowała Program E(x)plory. Są to wydarzenia, programy mentorskie i stażowe, kierowane do młodych naukowców, ich celem jest promocja nauki i innowacji oraz wsparciu młodych naukowców w rozwoju projektów badawczych.

Więcej o Programie E(x)plory: https://bit.ly/explory_plTagi:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #3008008 | 161.129.*.* 17 lis 2020 22:07

    Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z nas, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą. Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z ekonomią? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767 * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Świadczymy wszelkiego rodzaju obsługę pożyczkową. * Możesz pożyczyć do 15 000 000 euro. * Możesz wybrać od 1 do 30 lat na spłatę. * Możesz wybrać plan spłat tygodniowych, miesięcznych i rocznych. * Elastyczne warunki pożyczki. * Możesz aplikować z nami w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź z nami ponownie za pośrednictwem tego adresu e-mail: | spotlightglobalservices@gmail.com | Lub WhatsApp: +4915758108767 Masz 100% gwarancję, że otrzymasz pożyczkę na koniec tej transakcji pożyczki. Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/f inancial || Jesteśmy pasjonatami, aby liczyć się z włączeniem finansowym. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości. Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni Gorące pozdrowienia Claudia Klein

    ! - + odpowiedz na ten komentarz