Ważne słowa w Parku Centralnym

2020-11-25 12:09:56 (ost. akt: 2020-11-25 12:11:06)
Kultura 25 listopada 2020 - 20 grudnia 2020
Ważne słowa w Parku Centralnym

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Przechodnie spacerujący alejkami Parku Centralnego bywają zaskoczeni tym, co widzą na latarniach. W śródmiejskiej przestrzeni pojawiła się nowa, oryginalna wystawa.

Doskonale znane określenia można zobaczyć na podświetlanych kasetonach umieszczonych na parkowych latarniach. "Wystawa ważnych słów" jest odpowiedzią Miejskiego Ośrodka Kultury na czasy w jakich żyjemy i na to, w jaki sposób zdarza nam się traktować siebie nawzajem.

- Wystawa jest skupiona wokół pojęć chyba najbardziej wyświechtanych i tłamszonych przez różne środowiska - wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury. - Słowa niegdyś cenione i ważne stają się brudne, niszczeją, pokrywają się patyną, pękają i zarastają mchem, niczym nikomu niepotrzebne już części garderoby.

Miłość, tolerancja, prawda, dobro, otwartość, szczerość i uczciwość - to te pojęcia, do zastanowienia się nad którymi i - być może - spróbowaniem przywrócenia im pierwotnej wartości namawia Miejski Ośrodek Kultury. Warto wybrać się jesiennym wieczorem do Parku Centralnego, spojrzeć na bijące delikatną poświatą napisy i spróbować odszukać w nich coś więcej, niż tylko następujące po sobie litery.

"Wystawa ważnych słów" obecna będzie w przestrzeni Parku Centralnego do 20 grudnia.

UM Olsztyna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #3013750 | 107.150.*.* 28 lis 2020 21:07

  Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z naszych usług, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą. Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z gospodarką? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767 * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. * Możesz pożyczyć do 15 000 000 euro. * Możesz wybrać okres spłaty od 1 do 30 lat. * Możesz wybrać plan spłat tygodniowych, miesięcznych i rocznych. * Elastyczne warunki pożyczki. * Możesz aplikować z nami w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź z nami ponownie za pośrednictwem tego adresu e-mail: | spotlightglobalservices@gmail.com | Lub WhatsApp: +4915758108767 Masz 100% gwarancję, że otrzymasz pożyczkę na koniec tej transakcji pożyczki. Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/f inancial || Jesteśmy pasjonatami, aby liczyć się z włączeniem finansowym. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości. Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni Gorące pozdrowienia Claudia Klein

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #3012391 | 83.23.*.* 26 lis 2020 09:40

  Brakuje też tablicy "Witamy serdecznie Gospodarza Miasta".

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. EWA #3011841 | 83.9.*.* 25 lis 2020 12:39

  Brakuje tablicy z napisem "prawda historyczna".

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)