MOK (nie tylko) na święta

2020-12-04 15:51:40 (ost. akt: 2020-12-04 15:51:24) Artykuł sponsorowany
Kultura 4 grudnia 2020 - 31 grudnia 2020
MOK (nie tylko) na święta

"Święta inne, niż wszystkie" to program, jaki na najbliższe dni i tygodnie proponuje Miejski Ośrodek Kultury. Będzie wystawa, koncert i... świąteczne świecidełka.

Nie tak miało być - grudniowy czas miał być radośnie spędzany rodzinnie, z przyjaciółmi, w wyjątkowej atmosferze. I rzeczywiście, tegoroczne święta będą wyjątkowe, ale nie w tej sposób, jak sobie wyobrażaliśmy. Mimo pandemicznych przeszkód, Miejski Ośrodek Kultury postarał się, aby ten niezwykły, grudniowy czas minął w miłej atmosferze.
- Rzeczywistość zweryfikowała wiele świątecznych planów - mówi dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz. - Wiemy, bo też musieliśmy skroić nasze oczekiwania do realiów. I może nie udało nam się schudnąć czy rzucić palenia, ale za to mimo wszystkich bolesnych ograniczeń udało nam się przygotować świąteczną ofertę, która - szczerze w to wierzymy - jest w stanie przynieść wam dużo radości i naprawdę dobrej zabawy.
W grudniu olsztyński MOK proponuje trzy projekty artystyczne:
* "Strzeż się Mikołaja!" to otwarta wystawa plenerowa w okolicach Spichlerza. Od 5 do 28 grudnia na ul. Rodziewiczówny podziwiać będzie można zdjęcia z Mikołajami, jakie przesyłali olsztynianie. Z makabrycznymi, PRL-owskimi Mikołajami...
* XII Warmiński Jarmark Świąteczny, czyli "Jarmark taki sam, jak nigdy!". Od 10 do 13 grudnia staromiejskie zakamarki zamienią się w baśniową krainę pełną dobrej energii i świątecznej atmosfery. Choć nie wolno nam organizować występów artystycznych czy punktów gastronomicznych, i tak warto zajrzeć do historycznej części naszego miasta.
* #DziękiMedykom to tradycyjny koncert przedsylwestrowy MOK, tym razem organizowany w zmienionej formule. W internetowych kanałach MOK w podziękowaniu olsztyńskim lekarzom zagrają: PostNatura, Stach Bukowski, Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa. Start 30 grudnia o 18:00.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pacior #3023527 | 88.156.*.* 19 gru 2020 20:28

    Co by nie mówić program moku jak zwykle w dechę...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz