#DziękiMedykom. Wyjątkowy koncert online

2020-12-17 12:58:08 (ost. akt: 2020-12-30 12:45:50)
Muzyka 30 grudnia 2020
#DziękiMedykom. Wyjątkowy koncert  online

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Skoro w tym roku Święta inne niż wszystkie, to i tradycyjny koncert przedsylwestrowy MOK Olsztyn musi odbyć się w nietradycyjnej formule. Uboższej? Przeciwnie, zasadniczo poszerzonej!

30 grudnia (środa) / godz. 18:00 - Facebook i You Tube MOK Olsztyn
# DziękiMedykom

30 grudnia muzyczną rozbiegówkę przed karnawałem rozkręcą online fantastyczni i nieprzyzwoicie zdolni lokalsi: PostNatura, Stach Bukowski , Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa! Nie będą to jednak zwykłe występy, żeby nóżka chodziła. Koncert #DziękiMedykom ma charakter wyjątkowy, bo dobroczynny. Chcemy, by stał się wyrazem ogromnego szacunku olsztyńskiego środowiska kulturalnego i naszego wspólnego podziękowania regionalnym pracownikom ochrony zdrowia, niezmordowanym bohaterom ostatnich trudnych miesięcy. Dlatego koncertowi będzie towarzyszyła zbiórka finansowa na rzecz olsztyńskich placówek medycznych.

Pracownicy ochrony zdrowia są wielokrotnie niedoceniani, często niedopłacani, przeważnie pozostają anonimowi. A przecież nie potrafimy i nawet nie chcemy wyobrażać sobie jak wyglądałby świat – i tak już wystarczająco niewesoły – bez ich żmudnej i ofiarnej pracy ponad siły. Próbujemy więc niezgrabnie ukryć zakłopotaną powagę za wesołkowaniem. W końcu chyba wszyscy, nafaszerowani popkultowymi fetyszami, okrzepliśmy w kliszy bombastycznego archetypu superbohatera. Z fantazyjną pelerynką, spandeksowym bicepsem i laserowym okiem. Trzeba było aż wyczerpującego roku 2020, byśmy pojęli należycie, że prawdziwy heros zamiast slipów na spodniach nosi raczej biały kitel lekarski, a jego pierś zdobi nie wystrzałowy logas, lecz Laska Eskulapa.

Koncert #DziękiMedykom to skromna forma podziękowania za ich codzienne wysiłki, byśmy wszyscy przetrwali do kolejnych świąt. I kolejnych. I kolejnych.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowana specjalna zbiórka finansowa. Celowo nie wprowadzamy biletów ani żadnej formy obligatoryjnej formy odpłatności za udział w koncertach. W zamian za to najpiękniej prosimy was o dorzucenie – na miarę posiadanych możliwości – choć skromnej cegiełki przelewowej na rzecz olsztyńskich placówek medycznych. Wszystkie zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przekazane olsztyńskim szpitalom i lecznicom na środki najpotrzebniejsze w ich codziennej pracy. Namawiamy was serdecznie do udziału w tej szczególnej akcji, bo być może tylko w taki sposób jesteśmy w stanie realnie odwdzięczyć się i wyrazić solidarność z tymi, od których dziś zależy prawie wszystko. Szczegóły dotyczące zbiórki opublikujemy już wkrótce na stronie wydarzenia oraz w internetowych kanałach MOK Olsztyn.

Zatem 30 grudnia postaramy się strząsnąć z siebie ten trudny rok. Ułatwią nam to występy, których będzie można wysłuchać na żywo w Mokowych internetach. Znakomici artyści, którzy zgodzili się firmować akcję #DziękiMedykom, to:

PostNatura: W ich muzyce usłyszycie wpływy post-rockowe, metalowe, psychodeliczne i orientalne. Olsztyński skład odważnie zapuszcza się w rejony surrealistyczne, zabierając słuchaczy w prawdziwą audiowizualną podróż!

https://postnatura.bandcamp.com/

Romantycy Lekkich Obyczajów: mistrzowie olsztyńskiego alternatywnego popu. Mają na koncie kilkanaście teledysków, trzy płyty LP i składankę Best Of, zagrali ponad 200 koncertów, w tym te największe, jak dwukrotny występ na Przystanku Woodstock!

http://romantycylekkichobyczajow.pl

Łydka Grubasa: Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych. Tekstowo uprawia bieżącą publicystykę ubraną w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją!

https://lydkagrubasa.pl

Bądźcie z nami tego dnia!

Partnerzy wydarzenia:

Radio UWM FM, na którego antenie również będziecie mogli wysłuchać wszystkich występów
Fundacja "Przyszłość dla Dzieci", która zajmie się zorganizowanie zbiórki finansowej.

Link do koncertowej skarbonki: https://przyszloscdladzieci.org/zbiorka/dziekimedykom/

Link do wydarzenia FB: https://www.facebook.com/events/418034339330484

Link do www: https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2020/12/dzieki-medykom-/-koncert-online

Materiały: MOK Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cenzura działa #3022288 | 83.0.*.* 18 gru 2020 10:05

    Wczoraj opublikowałem post, w którym dziękowałem lekarzom rodzinnym, którzy tak dzielnie leczyli moją narzeczoną przez telefon, że z zapaleniem płuc wylądowała w szpitalu. Cenzor Gazety Olsztyńskiej usunał jednak mój post...widocznie jest on równie odważnym człowiekiem, co nasi dzielni telemedycy...komuna wiecznie żywa

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz