Noc Biologów na UWM

2021-01-07 15:00:00 (ost. akt: 2021-01-07 22:11:33)
Dla dzieci 8 stycznia 2021
Noc Biologów na UWM

Autor zdjęcia: Noc Biologów, nauka, plakat, UWM

Już jutro (8 stycznia) startuje Noc Biologów. Wydział Biologii i Biotechnologii UWM zaprasza pasjonatów nauk o życiu na wyjątkowe wykłady, wystawy oraz gry edukacyjne.

Jubileuszowa Noc Biologów ze względu na pandemię w dużej mierze przeniosła się do Internetu. Organizatorzy stanęli przed wyzwaniem przygotowania wydarzenia hybrydowego, tak aby wszystkie przygotowane atrakcje były bezpieczne dla uczestników.

W Olsztynie (a także Iławie i Krutyniu) dostępnych będzie ponad 100 różnych propozycji, adresowanych do różnego poziomu odbiorców w zakresie wiedzy biologicznej jak i wieku uczestników. Przygotowano ciekawe zajęcia zarówno dla najmłodszych, jak i starszych fascynatów świata biologii.

Chociaż wykłady on-line odbędą się 8 stycznia, to wiele gier, filmów, pokazów oraz wystaw dostępnych będzie do końca maja.


— Oprócz wykładów, przygotowaliśmy wiele innych atrakcji m.in gry online czy filmy edukacyjne. Zdradzamy też kulisy pracy w laboratorium. Pokażemy również jak można wykonać proste eksperymenty do zrobienia z dziećmi w domu — mówi profesor Stanisław Czachorowski, kierownik projektu Spotkania z Nauka oraz koordynator Nocy Biologów.

Pierwsza Noc Biologów odbyła się w styczniu 2012 r. Organizowało ją 16 jednostek naukowych, w drugiej edycji uczestniczyło 19 instytucji, a kolejnych brało udział ponad 30 jednostek z całej Polski. W tym roku w Olsztynie do organizacji Nocy Biologów włączył się Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, Wydział Nauk Społecznych i Wydział Lekarski a także kilka instytucji z regionu (m.in. PAN, trzy parki krajobrazowe).


Szczegółowy program wydarzenia >>> na stronie internetowej.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/logouwm-454988-668968.jpg
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB