Lato w Ostródzie będzie w rytmie reggae?

2021-02-08 09:09:24 (ost. akt: 2021-02-08 10:24:52)
Lato w Ostródzie będzie w rytmie reggae?

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Ostróda Reggae Festival zaplanowano w dniach 8-11 lipca 2021. Taki termin ogłosili wcześniej organizatorzy. Teraz go potwierdzili.

Po odwołaniu ubiegłorocznej edycji ORF z powodu pandemii, termin jubileuszowego 20. festiwalu przesunięty został na lipiec 2021 roku. Organizatorzy potwierdzili, że szykują wakacje w rytmie reggae.

- Naszym celem jest pełne przeniesienie planowanego w ubiegłym roku programu festiwalu na 2021 - poinformowali organizatorzy ORF. - Wyglądał według nas znakomicie i w pełni honorował jubileusz naszego 20-lecia.

Wszyscy zakontraktowani artyści potwierdzili zmianę terminu na 2021. To m.in.:
* Anthony B (Jamajka)
* Inna De Yard (Jamajka)
* Jamaram meets Jahcoustix (Niemcy)
* Julian Marley (Jamajka)
* Max Romeo & Xana Romeo (Jamajka)

Rozstrzyga się obecnie nowa lokalizacja festiwalu w Ostródzie. Będzie to:
Stadion przy ul. 3-go Maja lub teren przy ciepłowni miejskiej (ul. Demokracji, teren dawnego autodromu). Trwają społeczne konsultacje online. Skierowane są do wszystkich mieszkańców Ostródy oraz obejmują swoim obszarem całą Gminę Miejską Ostróda. Finałowa decyzja lokalizacyjna będzie podjęta przez władze miasta w najbliższych dniach.

- Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie pozwoli nam przeprowadzić festiwalu w wybranej lokalizacji, wtedy rozpatrywanym przez nas scenariuszem jest przeniesienie imprezy do Amfiteatru w Ostródzie - informują organizatorzy ORF. - Oczywiście nie mamy wpływu na ryzyko zakażeń Covid-19, ale liczymy na szybką poprawę w dziedzinie szczepionek i zniesienia obostrzeń.

Festiwal otrzymał dofinansowanie w ramach projektu „Ostróda Reggae Festival jako element dziedzictwa kulturowego regionu”. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i są przyznane przez Fundusze Europejskie / Unię Europejską. Od strony finansowej jego organizacja nie jest zagrożona.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #3060263 | 5.184.*.* 9 lut 2021 07:22

    Dziedzictwo kulturowe regionu ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Matej #3060254 | 5.184.*.* 8 lut 2021 18:32

    Taki byl spokoj od tych brudasow rok temu :/

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz