Latem w Olecku odbędą się mistrzostwa DJ-ów

2021-04-27 09:24:50 (ost. akt: 2021-04-27 09:43:46)
Finał Mazurskich Mistrzostw DJ-ów 2021 odbędzie się od 31 lipca do 1 sierpnia w oleckim amfiteatrze "Podzamcze” w Olecku

Finał Mazurskich Mistrzostw DJ-ów 2021 odbędzie się od 31 lipca do 1 sierpnia w oleckim amfiteatrze "Podzamcze” w Olecku

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 2021 r. na inicjatywę lokalną w budżecie gminy Olecko przeznaczono 50 tys. zł. Do realizacji zostały wybrane 2 projekty, czyli „Finał Mazurskich Mistrzostw DJ-ów 2021” oraz budowa świetlicy w Możnych.

Oba wybrane projekty otrzymały największą liczbę punktów w ocenie merytorycznej i zgodnie z utworzonym rankingiem punktowym, mieszczą się w zaplanowanej kwocie na inicjatywę lokalną.

"Finał Mazurskich Mistrzostw DJ-ów 2021” odbędzie się od 31 lipca do 1 sierpnia w oleckim amfiteatrze "Podzamcze” . W programie tego wydarzenia muzycznego, poza częścią konkursową, przewidziano występy gwiazd muzyki elektronicznej, a wszystko w wyjątkowej oprawie - projektory ognia, ekrany LED, wyrzutnie CO2, lasery, pirotechnika sceniczna. Budżet inicjatywy: 24 tys. zł - wkład własny gminy, 24,2 tys. - wkład osobowy i rzeczowy. Wniosek grupy mieszkańców otrzymał 19 pkt. na 30 możliwych do zdobycia. .

Drugi projekt polegający na budowie świetlicy w Możnych podzielono na 3 etapy: zakup materiałów z funduszu sołeckiego, zakup pozostałych materiałów do budowy i postawienie ścian, pokrycie dachowe i wykończenie budynku. W ramach inicjatywy lokalnej zostanie zrealizowany drugi etap przedsięwzięcia.
Budżet inicjatywy: 26 tys. zł – wkład własny gminy, 21,8 tys. zł – wkład własny inicjatorów. Wniosek otrzymał 21 punktów na 30 możliwych do zdobycia.

Dwa wnioski pomyślnie przeszły ocenę formalną, ale nie będą realizowane:

Pierwszy to „Przystanek EKO-Kijewo”, czyli zakup i montaż przystanku autobusowego oraz tablicy informacyjnej, donic obsadzenie kwiatów i wysianie trawy oraz organizacja pikniku ekologicznego. Drugim wnioskiem, który otrzymał za mało punktów jest „Gęsi przystanek – zagospodarowanie terenu nadjeziornego w Gąskach”. Zakładał wykonanie ternu rekreacyjno-sportowego: placu pod stoisko Koła Gospodyń Wiejskich, boiska do siatkówki plażowej , kupno i montaż toalety toi-toi z przyłączem do kanalizacji, montaż 2 latarni parkowych i wykonanie ogrodzenia.

Z kolei 2 wnioski nie spełniły wymogów formalnych:
- „Olecko bez psiej kupy” (wnioskodawca Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko), który zakładał zakup i montaż koszy na odchody zwierząt z dystrybutorami woreczków na odchody oraz organizację akcji promującej właściwe postawy i zachowania właścieli zwierząt.
- „Strefa sportowo-rekreacyjna na ul. Młynowej 8” (wniosek grupy mieszkańców), który przewidywał za wykonanie siłowni zewnętrznej i boiska wielofunkcyjnego. Powodem odrzucenia był zbyt wysoki koszt (m.in. wkład własny gminy przekroczył 80 proc. wartości przedsięwzięcie).

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3069797 | 82.160.*.* 29 cze 2021 00:50

    Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Caramel #3069072 | 31.210.*.* 18 cze 2021 22:02

    Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać niezabezpieczone pożyczki (hilltopfinancefirm@gmail.com) whatsapp: kliknij link, aby wysłać wiadomość na czacie https://wa.link/gig6hb

    ! - + odpowiedz na ten komentarz