Weekend rozpoczęty! Pora na koncerty i inne atrakcje!

2015-07-04 08:00:00 (ost. akt: 2015-07-04 09:07:33)
Weekend rozpoczęty! Pora na koncerty i inne atrakcje!

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Nadchodzący weekend stoi pod znakiem imprez w plenerze. Co jest grane w Olsztynie i regionie? Sprawdźcie nasz skrócony przewodnik i wybierzcie coś dla siebie!

Przedstawiamy Wam kilka wybranych przez nas imprez, na których warto być. Wszystkie informacje o nich (i pozostałych imprezach w regionie), znajdziecie na naszym portalu imprezowym orientacja.pl. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony, a także naszego profilu www.facebook.com/Orientacja

SOBOTA


Zlot i parada pojazdów z PRL-u
W sobotę, 4 lipca, na olsztyńskiej starówce odbędzie się IV Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL. Planowana parada o godz. 12 ruszy ze Starego Miasta w stronę Kortowa ulicami Staszica, Szrajbera, Śliwy i aleją Warszawską.

Na wielbicieli starych aut, czeka również wieczór Zbigi Szoł, a wiec zabawa w klimacie PRL-u.

Więcej na ten temat - kliknij!

Organizatorzy chcą przybliżyć iławianom wywodzącą się z południowo-wschodniej Azji niezwykle widowiskową konkurencję wioślarską. Tu regaty O Złote Wiosło Jezioraka w 2014 rokuZapraszamy nad Mały Jeziorak na regaty smoczych łodzi
W najbliższą sobotę (4. lipca) w centrum Iławy, nad Małym Jeziorakiem, odbędzie się drugi już Festiwal Sportu dla Wszystkich. W ramach imprezy zostaną m.in. rozegrane regaty smoczych łodzi O Złote Wiosło Jezioraka oraz koncert zespołu szantowego Mietek Folk. Początek zmagań o godzinie 10.00.

— Smocze łodzie, zawody, emocje, medale, ale nie tylko! Po wszystkim zapraszamy na muzyczne podsumowanie sportowego dnia. W iławskim amfiteatrze zagra zespół szantowy Mietek Folk z Olsztyna — zapraszają iławscy Drakensi.

Więcej na ten temat - kliknij!

Głaz poświęcony biskupowi Teodorowi Andrzejowi Potockiemu odsłonięto podczas Kiermasu w 2014 roku. Z mikrofonem Edward CyfusBałdy: VIII Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu i Zabawy
4 lipca odbędzie się ósmy już Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu i Zabawy w Bałdach. Wydarzenie rozpocznie się uroczystą mszą świętą w kościele w Butrynach, po czym nastąpi odsłonięcie kolejnych głazów pamiątkowych na Trakcie Biskupim.

Kiermas warmiński wymyślili były wójt gminy Purda Jerzy Laskowski oraz wybitny znawca folkloru i gwary warmińskiej Edward Cyfus. Jak zawsze kulminacyjnym punktem będzie odsłonięcie kolejnych głazów pamiątkowych na Trakcie Biskupim oraz inscenizacja uroczystego wjazdu na Warmię biskupa Ignacego Krasickiego.

Więcej na ten temat - kliknij!

NIEDZIELA


Gwiazdy rozbłysną na Dni Mrągowa
Tegoroczne Dni Mrągowa swym występem uświetnią Czerwone Gitary, Happysad, Red Lips, Czarno Czarni i wielu, wielu innych. Najbliższy weekend warto spędzić w malowniczym mieście nad Jeziorem Czos.

W piątek w Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Mirosława Kleczkowskiego "Mrągowo w obiektywie", natomiast na Placu Unii Europejskiej rozpoczną się koncerty. Pierwszą gwiazdą tegorocznych Dni Mrągowa będą Czerwone Gitary, zdobywcy 14 platynowych płyt. Wieczór wzbogacą swym występem State Urge.

Więcej o imprezie - kliknij!

Festiwal Artystów Ulicznych „Just Edi i przyjaciele“
„Just Edi i przyjaciele“ - Festiwal Artystów Ulicznych odbędzie się w Olsztynie już w najbliższy weekend. Zobaczymy akrobatów, szczudlarzy, żonglerów, baloniarzy, monocyklistów i połykaczy ognia.

O magiczną atmosferę zadbają iluzjoniści, nie zabraknie artystów znanych z telewizyjnych „talent show". Do tego pokazy akrobatyki powietrznej na linie pionowej, show breakdance, improwizacje taneczne i pokazy komediowe.

Więcej o imprezie - kliknij!

Olsztyńskie Koncerty Organowe
Olsztyńskie Lato Artystyczne to także niepowtarzalny festiwal muzyki kameralnej XXXVII Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego. W programie dziesięć koncertów, od lipca do września. Zapraszamy na pierwszy z nich, który odbędzie się w niedzielę, 5 lipca, o godz. 20.00 w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba. Wstęp wolny.

Olsztyńskie Koncerty Organowe to festiwal z tradycją – pierwszy koncert odbył się na wyremontowanych organach Truszczyńskiego już w grudniu 1978 roku, a pierwszy „pełny sezon” w 1979 roku.

Więcej o imprezie - kliknij!

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mm #1768122 | 89.228.*.* 4 lip 2015 13:05

  Piłsudskiego na zdjęciach jeszcze cała nie rozkopana przejezdna i bez tory przeszkód dla pieszych. Pieprzone tramwaje!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ~~ #1768039 | 37.152.*.* 4 lip 2015 10:25

  A Noce Bluesowe???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. cycu #1768004 | 79.190.*.* 4 lip 2015 09:23

   Taka z was orientacja a o imprezie na dachu galerii cisza...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz