Michelin organizuje rajd dla najmłodszych

2018-06-14 10:51:50 (ost. akt: 2018-06-14 11:07:33)
Sport 17 czerwca 2018
Michelin organizuje rajd dla najmłodszych

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W najbliższą niedzielę (17 czerwca) i godzinie 11:00 w Olsztynie odbędzie się wielki rajd rowerowy dla dzieci – Michelin Junior Bike.

Na dzieci w wieku 6-10 lat, które wezmą udział w imprezie czeka ponad tysiąc kasków rowerowych. Kask otrzymają wszystkie dzieci, które zarejestrują się i wystartują w rajdzie - www.juniorbike.michelin.pl . Pierwsze starty zaplanowano na godz. 11:00.

Rajd rowerowy Michelin Junior Bike to impreza propagująca korzystanie z kasków rowerowych i ucząca najmłodszych rowerzystów zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W Polsce nie ma obowiązku używania kasków rowerowych przez dzieci. Nakaz ten obowiązuje natomiast już w wielu innych krajach min. w Czechach, Słowacji Szwecji, Słowenii, Estonii, Portugalii, Austrii, Finlandii, Islandii i Izraelu.

W niedzielnej imprezie Michelin Junior Bike dzieci wystartują w pięciu grupach wiekowych (6-10 lat), a każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma kask od Michelin, który chroni przed urazami głowy stanowiącymi największe zagrożenie dla życia rowerzystów .

Oprócz rajdu rowerowego na uczestników zmagań i ich kibiców czeka wiele atrakcji towarzyszących. W godzinach 10:00-17:30 pod halą Urania w Olsztynie dostępne będą m.in.: miasteczko ruchu drogowego, pokazy bezpiecznej jazdy, dmuchańce i zabawy piknikowe oraz animacje i konkursy dla dzieci. Przez czas trwania rajdu na terenie będzie działał serwis rowerowy z profesjonalną obsługą.

Więcej informacji i rejestracja na www.juniorbike.michelin.

bb

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB