Premierowy koncert JFI w Olsztynie

2016-04-07 16:45:59 (ost. akt: 2016-04-12 12:18:19)
Muzyka 23 kwietnia 2016
Premierowy koncert JFI w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały prasowe organizatora/Andergrant

W sobotę (23 kwietnia) w olsztyńskim klubie Andergrant zagra zespół "JFI", którego członkiem jest m.in. Maciej Maleńczuk.

Maciek zmęczony przeciągającym się stażem dancingowego, i jak sam określił „biesiadnego” pop-artysty zapragnął zbliżyć się stylistycznie do swoich jazzowych guru z lat młodości i późniejszych. Jak sam twierdzi, jazzem fascynował się od kołyski i wie o nim wszystko. Maleńczuk od wielu lat ćwiczył grę na saksofonie, choć nigdy nie sądził, że zdobędzie się na publiczne z tym instrumentem występy.

Podjął jednak wyzwanie i jak zwykle wpadł na innowacyjny pomysł, jakim jest jazz dla każdego, jazz dla wszystkich nas, czyli Jazz For Idiots. Płyta „JFI” to kompilacja standardów takich jak „Devil woman” w nowym aranżu, utworów autorskich o wdzięcznych tytułach typu „Snobby Bobby”, jak również starych melodii MM w nowej, jazzowej odsłonie.

Album jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty też znajdą w nim coś dla siebie.

Jazz For Idiots to projekt realizowany przy współpracy z muzykami cenionymi w polskiej, i nie tylko, branży fonograficznej: Przemek Sokół – trąbka, Darek Tarczewski – piano, Andrzej „Długi” Laskowski – bass, Tobias Haas – perkusja.


Koncert JFI
Nowy AnderGrant (Olsztyn)
23 kwietnia (sobota), godz. 21
Bilety : 59 PLN

Źródło: Mat. prasowe organizatora/Andegrant

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB