Biesiady Warmińskie w Karczmie Warmińskiej w Gietrzwałdzie

2016-06-17 15:01:35 (ost. akt: 2016-06-17 15:03:35)
Biesiady Warmińskie w Karczmie Warmińskiej w Gietrzwałdzie

Autor zdjęcia: Materiały udostępnione przez organizatora

Karczma Warmińska zaprasza w lipcu i sierpniu w każdą środę i w piątek o godz. 18.00 na biesiadę warmińską, a w niedzielę na obiad z Kapelą Warmińską. Biesiadę poprowadzą i zabawią ludowym humorem Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska.

W środy atrakcją jest zabawa taneczna przy utworach biesiadnych z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz wspólne wypiekanie chleba. W piątki występuje Zespół Pieśni i Tańca Warmia w tańcach ludowych z Warmii i innych regionów Polski. Szef kuchni na tą okazję przygotuje szeroki wybór dań jarskich, wyśmienitych mięsnych wyrobów gospodarskich , dań rybnych oraz bogaty zestaw sałatek i surówek, a na deser zaproponuje wypieki warmińskie. Wśród wielu potraw kuchni warmińskiej dużym powodzeniem cieszą się dzyndzałki, zupa zaklepka, pierogi z grzybami, żur warmiński oraz zestawy dań Micha Karczmarza i Micha Mnicha.

Czas trwania biesiady 3 godz. od 18,00 do 21,00 , wstęp - 10 zł. Rezerwacja miejsc tel. 89 512 34 23. Karczma Warmińska czynna w godz. 11.00 -22,00 , Gietrzwałd ul. Kościelna 1, www.karczma.pl, e-mail; karczma@karczma.pl

Karczma Warmińska to duża atrakcja turystyczna regionu. Zgromadzono w niej zabytkowe meble, oryginalne przedmioty i dawne sprzęty gospodarskie. Na Dziedzińcu mieszczą się warsztaty rzemieślnicze i stragany z pamiątkami. Tu można wziąć udział w pieczeniu chleba, zobaczyć jak dawniej na kole garncarskim wyrabiano garnki, a w kuźni kuto podkowy. Produkty z warsztatów, wyroby ludowe i warmińskie pierniki można kupić na pamiątkę pobytu w karczmie.

Karczma Warmińska to miejsce z tradycją i kulturą warmińską. Słynie z potraw kuchni warmińskiej i mazurskiej. Karczma należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla .
To wyjątkowe miejsce na wyjątkową uroczystość. Tu można zorganizować wesele w stylu regionalnym, ślub w sanktuarium, romantyczną kolację w rocznicę ślubu, jubileuszowe uroczystości rodzinne, spotkanie firmowe z obiadem regionalnym lub biesiadę z imprezą folklorystyczną.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB