Spektakl "Balet o kawie" w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2017-04-24 10:26:37 (ost. akt: 2017-04-24 10:35:29)
Muzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska 27 kwietnia 2017 - 28 kwietnia 2017 19:00
Spektakl Balet o kawie w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: fot. Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W dniu 27 kwietnia i 28 kwietnia 2017, o godz. 19 zapraszamy serdecznie do sali koncertowej Filharmonii W-M na spektakl pt. BALET O KAWIE.

Balet o kawie to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

Tancerze wystąpią w fantastycznych kostiumach projektu Moniki Polak-Luścińskiej, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. W spektaklu obok tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza wystąpią także w roli Ziarenek kawy dzieci z olsztyńskiej Pracowni Tańca „Pryzmat”. Opiekunem artystycznym i choreografem „Pryzmatu” jest Katarzyna Grabińska.

Balet Dworski Cracovia Danza – to zawodowy zespół tańców dworskich i historycznych specjalizujący się w odtwarzaniu tradycyjnych tańców i baletów dworskich na przestrzeni wieków - od średniowiecza po współczesność. Prezentowane przez zespół układy choreograficzne, kostiumy, muzyka oraz zwyczaje dworskie nawiązują do tradycji i historii teatru tańca w Polsce i Europie. Oprócz działalności artystycznej Balet prowadzi również działalność edukacyjną promując taniec i kulturę dworską. Upowszechnianie wiedzy o historii tańca realizowane jest poprzez warsztaty, konferencje, publikacje, wykłady i wystawy tematyczne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym wraz z udziałem zaproszonych specjalistów. Balet Dworski Cracovia Danza, będący Miejską Instytucją Kultury Miasta Krakowa, występuje od lat na licznych scenach w kraju i za granicą. Uczestniczy w produkcjach operowych i baletowych oraz wielu projektach kulturalnych.

27 kwietnia 2017, czwartek, godz. 19.00, 28 kwietnia 2017, piątek, godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii

Spektakl „BALET O KAWIE”

Wystąpią: Balet Dworski Cracovia Danza
W roli Ziarenek kawy – dzieci z Pracowni Tańca „Pryzmat”
Inscenizacja: Romana Agnel
Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Muzyka: Jan Sebastian Bach

- Suity orkiestrowe – wybrane fragmenty

- Kantaty o kawie – aria Lizy, aria Schlendriana, finałBilety w cenie 60 zł normalny i 45 zł ulgowy do nabycia w kasie i poprzez stronę internetową Filharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Kasa biletowa: tel. 89 527-51-75 wew.134,135

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maja #2233310 | 213.184.*.* 28 kwi 2017 07:36

    Idę dziś:))

    ! - + odpowiedz na ten komentarz