Gwiazdy polskiej muzyki na węgorzewskiej scenie

2018-07-14 12:10:52 (ost. akt: 2018-07-15 13:59:13)
Lady Pank – jedna z gwiazd piątkowego wieczoru

Lady Pank – jedna z gwiazd piątkowego wieczoru

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Za nami dwa dni festiwalowego grania. Plac koncertowy znowu zatętnił życiem i chociaż pogoda bywała kapryśna, nastroje dopisały, a najwytrwalsi bawili się do samego końca.

Ania Rusowicz, Lady Pank, Jary Oddział Zamknięty i Sebastian Riedel & Cree to zespoły, które w piątek zebrały pod sceną największą publiczność. Nie zabrakło też mocnego grania zespołów konkursowych. I chociaż prognoza pogody nie była zbyt optymistyczna, piątkowy wieczór minął bez deszczu i w super nastrojach.

W sobotę festiwalową scenę opanowały kolejne gwiazdy polskiej muzyki: Stanisława Celińska, Pidżama Porno, Brodka, Kabanos oraz kolejne kapele konkursowe rozgrzewały publiczność mimo deszczowej aury. Zgodnie z festiwalową tradycją, kolejne drzewka trafiły do "Festiwalowej alei". W tym roku dęby posadzili: Ania Rusowicz, Lady Pank, Stanisława Celińska i Kabanos.

Jury w składzie: Andrzej Kajetan Tłokowski (przewodniczący jury), Dominik Szary (dyrektor Festiwalu), Piotr Bułakowski (dziennikarz radia RMF FM), Anna Dąb -Kostrzewska (Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej), Michał Kirmuć (muzyk i dziennikarz muzyczny) po wysłuchaniu 11 zespołów konkursowych wyłoniło zwycięzców:

– Nagrodę Główną Grand Prix ufundowaną w wysokości 4000 zł brutto otrzymał zespół Koniec Listopada.
– Nagrodę Publiczności w wysokości 1000 zł brutto otrzymał zespół Koniec Listopada.
– Nagrodę Dziennikarzy w wysokości 1000 zł brutto otrzymał zespół IndiaOfficial.
– Nagrodę Specjalną za najlepszą aranżację rockową utworu nawiązującego do 100. rocznicy odzyskania niepodległości wysokości 1500 zł brutto otrzymał zespół Dyabol.
– Nagrodę Główną Przeglądu Wojskowych Zespołów Rockowych w wysokości 1500 zł brutto otrzymuje zespół Ignavus.
– Nagrodę Dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej – statuetkę oraz dyplom otrzymuje zespół San Quentin
(mk)Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do fana #2536740 | 83.6.*.* 15 lip 2018 10:47

  W Sierpniu w Giżycku jest Air Show. Promocja jest ogólnopolska. Banery promujące można nawet zobaczyć w odległym Szczecinie. A jak było tutaj? Burmistrz był na scenie to rozumiemem, że UM pomagało w promocji. Dobrze rozumiem??? Na konercie to mozna było zobaczyć głownie mieszkańców. Kiedyś 2 dni przed Festiwalem Węgorzewo zamieniało się w miastezko rokowe. Wszędzie pełno przyjezdnych a teraz pusto. Ktoś się podjął mega trudnego zadania by rock wrócił do Węgorzewa i mam nadzieję, że miał pomoc ze strony miasta bo to przecież wielka promocja dla Węgorzewa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. fan #2536661 | 185.220.*.* 15 lip 2018 05:40

   Cosięstało z widownią, dlaczego nie przyjechali fani muzyki do Węgorzewa? Takich pustki to jeszcze nie było, moze zawiniła promocja festiwalu?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz