Autobus kultury odwiedza Zatorze

2019-07-15 10:16:51 (ost. akt: 2019-07-15 11:10:14)
W plenerzeKulturaDla dzieci Olsztyn, Zatorze, boisko SP 11 15 lipca 2019 - 19 lipca 2019
Autobus Kultury ruszy w miasto 1 lipca

Autobus Kultury ruszy w miasto 1 lipca

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

Autobus kultury wyruszył z Miejskiego Ośrodka Kultury, by odwiedzać kolejne osiedla w Olsztynie. W tym tygodniu (15-19 lipca) zaparkuje na Zatorzu. Kolorowego pojazdu szukajcie na boisku SP 11.

Zobacz także: Znamy największe atrakcje i gwiazdy Olsztyńskiego Lata Artystycznego! [PROGRAM] Znamy największe atrakcje i gwiazdy Olsztyńskiego Lata Artystycznego! [PROGRAM] Znamy największe atrakcje i gwiazdy tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Jego program przedstawiono podczas czwartkowej konferencji.

15-19.07 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Zatorze (boisko SP 11 przy ul. Jagiellońskiej/Okrzei)

15.07 (poniedziałek) – Trzepak Rządzi / projekcja filmowa
Cykl pt.”Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury.
Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej
Pragniemy również promować ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Zapraszamy całe rodziny!

16.07 (wtorek) – Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń "Muzykanci Konfabulanci".
Opowieści Katarzyny Jackowskiej-Enemuo – to zabawa dla dzieci szkolnych, ale też dla dorosłych. Muzyka na żywo, gry tańce, zabawy i piękne pieśni tworzące opowieść. Na pewno dla otwartych dzieci szkolnych, które nie boją się same tworzyć historii, dla dzieci lubiących śpiewać, o zainteresowaniach literackich, dla dzieci lubiących tańczyć.
Zapraszamy wszystkich w wieku 1-101

17.07 (środa) – Biały Teatr: warsztaty teatralne "W świecie kamishibai"
Podczas warsztatów, wraz z Białym Teatrem, młodzi teatromani odkryją sztukę tworzenia teatru ilustracji i opowieści – kamishibai, opartą na warmińskich klechdach i legendach.
Kamishibai (jap. kami– papier, shibai– sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

18.07 CZ - Warsztaty fotograficzne z Mateuszem Kopaczem
Ideą zajęć z podstaw fotografii jest rozwijanie zainteresowań artystycznych. Mimo szalonego postępu technologicznego – od pierwszego utrwalonego zdjęcia na płycie szklanej w 1827 do aparatów cyfrowych, to idea wykonywania zdjęć pozostała ta sama – utrwalanie najważniejszych wydarzeń z życia ludzi.
Nasze warsztaty fotograficzne to wspaniała propozycja dla dzieci i młodzieży, chcących rozwinąć swoją wyobraźnię poza dotychczasowe horyzonty. W programie m.in. :
- Zdjęcia przy Foto - Stand
- Przegląd aparatów analogowych oraz cyfrowych
- Film poklatkowy
- Wprowadzenie w świat "Makro" fotografii
- Zdjęcia błyskawiczne
- Foto-budka
- zamrażanie ruchu

Zapraszamy dzieciaki od 10 roku życia

19.07 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: FOWIZM
Zapraszamy na cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu, organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru wydaje się proste - wielką sztuką jest!
Fowizm – stajemy się obrazem
Czy niebo może być zielone, a drzewa różowe? Otóż tak! Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Podczas warsztatów stworzymy duże fowistyczne dzieło i spróbujemy wejść do jego wnętrza!


Projekt #autobuskultury nie jest kierowany do grup kolonijnych oraz innych grup zorganizowanych.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BUSOMAT PL #2762637 | 178.235.*.* 15 lip 2019 19:58

    Fajny autobus

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz