Majówka 2021: Co będzie się działo w Olsztynie i okolicach?

2021-04-30 11:01:00 (ost. akt: 2021-04-30 15:30:03)
Majówka 2021: Co będzie się działo w Olsztynie i okolicach?

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Najciekawsze majówkowe wydarzenia z Olsztyna i okolic w jednym miejscu!

Zobacz także: Majówka 2021: Najpiękniejsze zabytki na Warmii i Mazurach. Co warto zobaczyć? Majówka 2021: Najpiękniejsze zabytki na Warmii i Mazurach. Co warto zobaczyć? Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy listę najciekawszych zabytków w województwie warmińsko-mazurskim, które warto zobaczyć.
W tym roku oficjalne obchody świąt majowych nie odbędą się ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Nie zabraknie jednak biało-czerwonych akcentów na ulicach Olsztyna. Podświetlone zostaną ratuszowa wieża oraz budynek Olsztyńskiego Teatru Lalek. Narodowymi flagami zostanie udekorowana część ulic stolicy regionu ‒ 1 Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, Pieniężnego, cześć Głowackiego oraz skrzyżowania w ciągu ulic Mickiewicza, Kościuszki (do Żołnierskiej), Pieniężnego, Szrajbera oraz Plac Roosevelta, Niepodległości-Kościuszki.

Jest również wiele propozycji spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu lub w zaciszu własnego domu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

Śladami Stawki większej niż życie

Od 28 kwietnia 1 OWDH "Spectrum" organizuje grę terenową, zainspirowaną serialem Stawka większa niż życie, którego 5 odcinków nakręcono w Olsztynie. Celem gry jest odwiedzenie miejsc, w których były kręcone poszczególne sceny serialu i zrobienie zdjęć, które będą najbardziej przypominać kadry filmowe.
Więcej informacji na stronie: http://spectrum.zhp.olsztyn.pl/

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie on-line

Teatr Jaracza zaprasza wszystkich na VOD. Od 28 kwietnia do 3 maja będzie można obejrzeć on-line spektakle:
• Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów, reż. Rudolf Zioła
• Opętani, reż. Igor Gorzkowski
• Ravensbrück. Miasto kobiet, reż. Zbigniew Brzoza
• Rzeczy, których nie wyrzuciłem, Łukasz Barczyk
• Bierki, reż. Zbigniew Brzoza
Więcej informacji na stronie teatru: www.teatr.olsztyn.pl

30 kwietnia 2021

Zobacz także: Pyszna majówka w Olsztynie. Food Trucki pojawią się na ulicach miasta Pyszna majówka w Olsztynie. Food Trucki pojawią się na ulicach miasta Festiwal Smaków Food Trucków powraca do Olsztyna. Przez cały majówkowy weekend wszyscy smakosze będą mieli okazję spróbować dań z różnych zakątków świata....
MOK zaprasza o 9:30 na spotkanie on-line pt. Pamiątki olsztyńskich masonów, poświęcone wolnomularstwu.
Więcej informacji na stronie MOK: www.mok.olsztyn.pl


1 maja 2021

CRS Ukiel

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie już od 1 maja do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel na otwarcie sezonu na wodzie pod hasłem „Majówkowe wodowanie”. Od tego dnia będzie istniała możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Od 1 maja będą również otwarte inne obiekty w CRS UKIEL: squash i hala do siatkówki plażowej oraz wypożyczalnia sportowa.

XI Festiwal Smaków Food Trucków w Olsztynie
Festiwal będzie trwał od 1 do 3 maja, w godzinach 12-21 i 12-20 (niedziela), na górce przy plaży nr 2 CRS Ukiel. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie na wynos.

II Festiwal Rzemieślników w Olsztynku

1 maja w godz.: 8:30- 13:00, zapraszamy do Olsztynka na Targowisko Miejskie, przy ulicy. Kościuszki 6D na festiwal organizowany przez Rzemieślników Smaków ‒ Lokalne wyroby. Będzie można skosztować jedzenia bazującego na organicznych składnikach i bez sztucznych konserwantów oraz wzbogacić się o wyroby lokalnych artystów-rzemieślników.
Wśród cotygodniowych stałych wystawców żywnościowych spotkacie: Wróćmy do ziół Bogdan Malka, Pasieka Miodowa Przystań Marta Kłos, Koza na Lawendzie, Sery z Jelenia i wielu innych. A wśród Rzemieślników i Rękodzielników spotkacie:
Matka kijek i szmatka, MANIADZIERGANIA, Rękodzieło KS, Niezwykłe świece, Chaszcze, Ceramika RóżAna... A to nie wszystko!
Szczegóły na facebooku Rzemieślników Smaków Lokalne Wyroby

2 maja 2021

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały zdalne zajęcia z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Aktywności przeznaczone są nie tylko dla najmłodszych. Więcej informacji na stronie: https://mbp.olsztyn.pl/18286-2/

Biuro Wystaw Artystycznych przygotowały warsztaty dla dzieci "Kreatywna Flaga. Szczegóły na stronie BWA: http://bwa.olsztyn.pl/bwa3/

Męki Szczęki

2 maja o godzinie 12:00 na Scenie Staromiejskiej odbędzie się konkurs Męki Szczęki, czyli patriotyzm na językach. Jest to wydarzenie dla miłośników języka polskiego. Dla zwycięzców z najbardziej wygimnastykowanym aparatem mowy przewidziane są nagrody. Oceniane będą styl, dykcja, interpretacja i akcenty.
Na facebooku MOK można znaleźć posty z wierszami, zawierającymi mnóstwo zawiłości i trudności językowych. Każdy z uczestników zabawy wylosuje jeden z nich do przeczytania. Regulamin, zgody oraz wszystkie szczegóły znajdziecie na https://www.mok.olsztyn.pl/.../meki-szczeki-czyli...


Olsztyński Teatr Lalek

Pracownia Małego Widza zaprasza na wspólne robienie ozdób związanych ze świętem flagi państwowej. Wszystko zostanie dokładnie przedstawione w filmie na kanale YouTube Olsztyńskiego Teatru Lalek, którego premiera odbędzie się 2 maja.

Bio Hub Bazar EKO Żywność ‒ pełny zdrowia eko targ rolny i przetwórców
Zapraszamy w niedzielę w dniu 2 maja 2021 r. do Olsztynka na cotygodniowy Bio Hub Bazar
EKO Żywność - Olsztynek 2021, którego podstawowym celem jest wsparcie i popularyzacja krótkiego łańcucha dostaw żywności, a w tym przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu produktów rolnych. Niedziela 8:30 – 13:00. Targowisko Miejskie w Olsztynku ul. Kościuszki 6D. Więcej informacji na stronie:www.biohubbazar.pl

Fot. pixabay.pl

3 maja 2021

O 11 rozpocznie się msza w Katedrze, a o 12:15 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na Placu Konsulatu przed Kolumną Orła Białego.

Kryształowa Nuta 2021 ‒ koncert finałowy on-line

Kętrzyńskie Centrum Kultury zachęca do obejrzenia relacji z 17. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Kryształowa Nuta. Uczestnicy powalczą o statuetkę Kryształowej Kuli, nagranie singla oraz inne nagrody. Gwiazdą wieczoru i przewodniczącym jury będzie Robert Jankowski, znany w wieloletniego prowadzenia programu Jaka to melodia.
Transmisja wydarzenia zacznie się o 16 i będzie dostępna na facebooku Kętrzyńskiego Centrum Kultury, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i na antenie Telewizji KTK.

Podczas weekendu majowego Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przedstawi na swoim facebooku serię ilustrowanych postów dotyczących flagi RP, która odbyła lot na Księżyc wraz z pierwszą
wyprawą Apollo11 w roku 1969.

DYWITY

Gmina Dywity zadbała o wspólne świętowanie 2 maja ‒ zorganizowano wydarzenie Dywity dla Biało-Czerwonej. Każdy zainteresowany powinien przynieść nad Jezioro Dywickie (miejsce oznaczone tabliczką z napisem „Dywity dla Biało-Czerwonej”) kamień pomalowany na biało lub czerwono. Dzięki temu powstanie wizerunek przepięknej flagi. Kamienie można dokładać DO 2 maja.

Dodatkowo przez cały weekend majowy będą odbywać się wydarzenia sportowe. Akademia Zdrowego Stylu Życia URUZ zaprasza na Aktywną Majówkę w Dywitach:
• 1 maja, 10:00, Amfiteatr ‒ wycieczka biegowa
• 2 maja, 10:00, kładka edukacyjna ‒ slow jogging
• 2 maja ‒ wycieczka rowerowa (szczegóły wkrótce na Facebooku Akademii Zdrowego Stylu Życia URUZ)
• 3 maja, 10:00, kładka edukacyjna ‒ slow jogging
• 3 maja, 15:00, ul. Grzybowa ‒ Lotnisko Sterowców ‒ Nordic Walking


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Caramel #3067858 | 82.102.*.* 3 cze 2021 14:15

    POŻYCZKI FINANSOWE NA WZGÓRZU HILLTOP to firma pożyczkowa numer jeden, która chce udzielić Ci wszystkich rodzajów pożyczek, bez względu na to, jak zła jest Twoja zdolność kredytowa. Martwisz się, gdzie możesz uzyskać dodatkową gotówkę, pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami pod adresem hilltopfinancefirm@gmail.com, aby uzyskać niesamowitą ofertę pożyczki. Pożyczka na łatwą spłatę zadłużenia? Pożyczka na rozpoczęcie działalności, którą chcesz prowadzić? Pożyczka na cele edukacyjne? Kredyt na zakup mieszkania? Pożyczka na zakup tego wymarzonego samochodu? HILLTOP FINANCE oferuje wszystkie te pożyczki z Żadnych ukrytych płatności i bardzo mało papierkowej roboty. Oferujemy pożyczkę od 5 000 do 20 000 000 EUR / USD / FUNT Przy bardzo niskim oprocentowaniu 5%. Klienci na całym świecie doceniają nasze starania I możemy Cię zapewnić, że jesteśmy najlepsi. Dążymy do utrzymania naszego standardu doskonałości Oferowanie naszych usług o każdej porze dnia. Zrób ten odważny krok już dziś i skontaktuj się z nami Jeśli potrzebujesz pożyczki lub pomocy finansowej i Twoje pozytywne oczekiwania zostaną spełnione niezmiernie. e-mail: hilltopfinance@protonmail.com e-mail: hilltopfinancefirm@gmail.com WhatsApp: +1 954 417 1149 Z ciepłą uwagą

    ! - + odpowiedz na ten komentarz